BENEFITY KUNDALINÍ JÓGY:

 • Probouzí a aktivuje životní energii, tím zvyšuje naší vibrační frekvenci.
 • Posiluje CNS (centrální nervová soustava) – vytváří rovnováhu mezi sympatickým a parasympatickým nervovým systémem.
 • Podporuje žlázový – hormonální, endokrinní a reprodukční systém.
 • Dechové techniky zlepšují cirkulaci krve, zvyšují vitální kapacitu plic, detoxikují.
 • Podpora trávení, úprava metabolismu.
 • Meditace čistí podvědomou mysl, úleva od stresu – mentální pohoda.
 • Vyvažuje subtilní systém čaker a meridiánů v těle.
 • Aplikací tělesných zámků dochází k uvolnění energetických bloků.
 • Podporuje pozitivní přístup k životu, radost, aktivitu, kreativitu, celkově zlepšuje flexibilitu, fyzické i psychické zdraví.

Vyberte si způsob života – 3 úrovně bytí:

 

Život je série problémů a my věříme, že se najde řešení nebo že problémy zčista jasna zmizí pryč.

 

Život je série příležitostí a problémy se mohou přeměnit v příležitost jako naše učení a osobní růst.

 

Život je zázrak, série synchronních rozvíjejících se událostí ve správném čase na správném místě. Tím, jak zvýšíme naši vibrační frekvenci, se posuneme do života plného zázraků.

ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ:

 

ZMĚNA PERSPERKTIVY

 

EMOCIONÁLNÍ ODSTUP OD PROBLÉMU

 

POZDVIŽENÍ NAŠEHO VĚDOMÍ K ŘEŠENÍ A EFEKTIVNÍ ZMĚNĚ

Ne vždy se můžeme vyhnout problémům, ale můžeme být více efektivní v jejich řešení. Tím, že změníme perspektivu, budeme méně emocionální a méně vtažení dovnitř problému. Pak můžeme pozdvihnout naše vědomí k řešení a efektivní změně.

Jóga a meditace nás mocně čistí od:

 

fyzických, mentálních a emočních překážek

 

nepotřebných přístupů

Jóga a meditace tak vytváří prostor k nabytí nových užitečných kvalit a hodnot.

Nechtějte změnit vaše nejbližší, blízké a okolí, začněte sami u sebe a budete překvapeni!

10 dalších skvělých a možná nečekaných

VÝHOD KUNDALINÍ JÓGY:

 • 1
  VNITŘNÍ VEDENÍ

  Kundaliní jóga rozvíjí sílu intuitivní mysli. Vaše intuice je hlas vašeho vlastního GPS. Každá osoba má k dispozici vnitřní vedení a může se rozhodnout naslouchat mu a žít s jeho podporou.

  Když prostřednictvím meditací čistíte podvědomou mysl a naučíte se naslouchat, můžete vnímat vedení intuice, která je vždy přítomná.

  Když vyvinete svůj interní systém vedení intuicí, můžete jej použít jako prubířský kámen v situacích rozhodování, otázkami a volbami, které vám život přinese.

 • 2
  POSVÁTNÉ ZVUKOVÉ VIBRACE

  Kundaliní jóga je známá pro nádhernou posvátnou hudbu, která je nedílnou součástí jógové praxe. Pomocí zpěvu manter, dechu a rytmu, vědomě vytváříme vibraci zvuku, pomocí níž můžeme dosáhnout hlubokých léčivých účinků jak na úrovni fyzické tak i duševní – mentální. Nemluvě o té vibrující „sprše“ energie a čisté radosti, kterou zažíváme, když zpíváme z našich srdcí a duší.

  Posvátný zvuk neboli Naad jóga, je založená na zkušenostech, jak zvukové vibrace ovlivňují tělo, mysl a ducha. Prostřednictvím pohybu jazyka v ústech se dosahuje změn chemických látek v mozku.

  Můžeme změnit vědomí změnou chemického složení tekutin v mozku. Na horním patře lidských úst je osmdesát čtyř bodů meridiánů. Když se špička jazyka dotkne horního patra, stimuluje tím hypothalamus, který je součástí neuroendokrinního systému (je systém propojující nervové signály se signály endokrinními) a řídí ostatní žlázy s vnitřní sekrecí. Takže špička jazyka stimuluje hypothalamus, ten dále posílá nervový signál epifýze (Koruna) a ta je dále posílá do hypofýzy, to je naše centrální endokrinní žláza, do velké míry nadřazená všem ostatním žlázám s vnitřní sekrecí v těle. Tím se stane, že hypofýza (podvěsek mozkový) začne sekretovat – vylučovat a tak i ostatní žlázy začnou vylučovat a spouští se sekrece celého endokrinního systému. Když začne žlázový systém takto vyměšovat, začnete se cítit báječně až přímo blaženě. 

 • 3
  ZLATÝ ŘETĚZ

  Kundaliní jóga je vyučována již tisíce let, přenášená z Mistra na studenta. Při zahájení lekce nebo své domácí praxe kundaliní jógy, zpíváte Ong Namo Guru Dev Namo, tím se spojujete se „Zlatým řetězem“ – dlouhou řadou duchovních mistrů a sikhských Guru, kteří byli před vámi. Pokračujete po této linii a voláte svého vnitřního učitele, abyste získali vedení, ochranu a moudrost.

 • 4
  PŘEMĚŇTE KARMU NA DHARMU

  Praxe kundaliní jógy vás vyvede z cyklu karmy, z etického přírodního zákonu příčiny a následku. Čím více cvičíte, tím více se stáváte vědomými a intuitivními. Spíše než cestou karmy máte možnost jít po cestě k univerzální pravdě, cestou Dharmy, způsob života vedoucí k minimální akumulaci karmy.

 • 5
  OCHRANA PŘED NEGATIVITOU

  Praxe kundaliní jógy posiluje a rozšiřuje elektromagnetické pole neboli auru. Aura je elektromagnetické pole, které obklopuje vaše tělo stejným způsobem, jako magnetické pole Země obklopuje Zemi. Když je silné, slouží jako schránka na vaši životní sílu a umožňuje této životní síle, aby se dostala na úroveň, při které se budete cítit sebejistí a bezpeční. Je to právě tento pocit bezpečí, který vám umožní jednat s druhými s laskavostí a který způsobí, že vaše pouhá přítomnost povznáší druhé. Aura je vaší ochranou, je vaším štítem. Může přitáhnout pozitivitu a odpuzovat negativitu – negativitu druhých lidí, situací či nemocí.

  Je-li vaše Aura slabá, můžete být paranoidní, nedůvěřovat si a negativita proniká do vaší psyché a fyzického těla. Všechny nemoci vstupují nejdříve do Aury. Klíčem k rovnováze je meditace a nošení bílého oblečení z přírodních materiálů.

 • 6
  EMOČNÍ ROVNOVÁHA A NEUTRÁLNÍ MYSL

  Kundaliní jóga posiluje nervový systém, harmonizuje žlázový systém, čistí krev a čistí podvědomé myšlenkové vzorce. Získáte větší nadhled a vědomou schopnost volby, jak budete reagovat na vaše myšlenky a pocity. Prostřednictvím cvičení můžete svou mysl a tělo cvičit, abyste nereagovali emocionálně – nikoliv potlačováním emocí, ale rozvíjením nárazníkové zóny, skrz časoprostorem, ve kterém můžete zpracovávat a činit vědomá rozhodnutí o vašich reakcích. Můžete si vytvořit schopnost mít emocionální inteligenci, mít emocionální moudrost, být emoční způsobem, aby to nezničilo vše ostatní.

  Neutrální (meditativní) mysl vyhodnocuje informace dodané negativní a pozitivní myslí a do 9 sekund vám poskytne vedení v dané situaci se soucitem a neutralitou. Je velmi intuitivní a umožňuje vám přístup k vaší  duši.

 • 7
  HLUBOKÁ RELAXACE, KTERÁ SE UZDRAVUJE

  Kundaliní jóga pracuje na posilování a rovnováze nervové soustavy. Když je váš nervový systém slabý, jste náchylní k nezdravým reakcím na stres. Během cvičení a hluboké relaxace, která následuje, jsou všechny nervové zakončení v těle uvedeny v soulad. Prožíváte osvěžující stav hluboké relaxace, kdy se můžeme uzdravovat.

 • 8
  KUNDALINÍ JÓGA JAKO ŽIVOTNÍ STYL

  Kundaliní jóga je specificky zaměřena pro normální pracující lidi, kteří mají práci, rodiny a aktivní život.  Můžete se rozhodnout navštěvovat lekce kundaliní jógy a najít si učitele blízké svého bydliště. Využijte výhod, které vám cvičení v komunitě poskytuje. Učitele můžete najít na stránkách 3HO organizace.

  Můžete se také ponořit celým srdcem do jogínského učení o osobní hygieně, jogínském stravování, numerologii, o výchově dětí, autentických vztazích, vědomé komunikaci, nezištné službě a mnohém dalším.

  Informace o učitelském výcviku v ČR a na Slovensku.

 • 9
  PŘIPOJENÍ KE KOMUNITĚ

  Být společně s podobně smýšlejícími lidmi je silným podpůrným nástrojem na cestě hledání, duchovního růstu a vyššího vědomí. Oslavte zvláštní příležitosti skupinovými meditacemi, navštivte koncerty duchovní hudby (Snatam Kaur, Mirabai Ceiba, Ajeet Kaur, Aykanna…), účastněte se projektů komunity.

  3HO Foundation International sponzoruje celosvětové akce, stejně jako místní střediska kundaliní jógy.

 • 10
  PROJEVTE SVOU DUŠI A ŽIJTE SVŮJ OSUD

  Jóga je zkušenost spojující konečné individuální Já (Átman) s nekonečným universálním Bytím (Brahman). Jakmile získáte tuto zkušenost, již nemusíte hledat bezpečí venku, mimo sebe. Vaše bezpečí vychází z toho, že víte, kdo jste ve vztahu k Vesmíru. Můžete zanechat bolesti minulých karmických vztahů a projevit osud duše, žít cestu Dharmy.